Sıkça Sorulan Sorular

müzik kataloğumuzu Türkiye’nin veya dünyanın her yerinde, kullana bilirsiniz.

Abonelik sözleşmesinin tamamlanmasının ardından Yazılım pc’nize yüklenir, ve hemen yayın başlar, donanım konusunda ihtiyaç var ise Media Ela Music box mağazanıza teslim edilerek sistem devreye alınır.

Hayır. satış noktanızdaki internet erişiminde meydana gelebilecek geçici sorunlardan etkilenmeyecek şekilde tasarlanmıştır. İnternet gelene kadar var olan materyaller ile yayına devam eder.

Üyelerimiz diledikleri içerikte ve uzunluktaki anonsları sisteme rezervasyon ekibimizden destek alarak yükleyebilir ve bu anonsları arzu ettikleri zaman aralıklarında, ister tüm satış noktalarında aynı anda ister farklı satış noktalarında farklı zamanlarda, ayrı içerikler halinde yayınlayabilirler.

Hayır. Download veya Streaming modunda yazılımcılarımızın ürettiği özel kodekler sayesinde trafik yok denilecek kadar azdır.

Satış noktanızdaki internet bağlantınızın türü (ADSL, kablonet, fiber), hızı ve kapasitesi ne olursa olsun Bmc Player sorunsuz olarak çalışacaktır. Yazılımı satış noktanızda kullanabilmeniz için mevcut internet erişiminiz dışında ek bir yatırım ya da ayar yapmanıza gerek yoktur.

Media Ela müzik kataloglarında her tür satış noktasına uygun 50.000 üzerinde parça bulunmaktadır ve bu kataloglar sürekli güncellenerek zenginleşmektedir.

Türkiye’deki meslek birliklerinin telif hakkına konu olmayan, dünyadaki çeşitli müzik kataloglarını abonelerinin kullanımına sunar. Bu eserlerin kullanımı için gerekli telif hakları ve içerik bedellerinin ödemeleri Media Ela tarafından yapılır. Media Ela müşterileri bu müzik kataloglarını kullanarak lisans masraflarından ve ilgili işlemlerin takibi için gereken zaman harcama zahmetinden kurtulur. Aynı zamanda yasal müzik yayını yaparak sanatın ve sanatçının yanında olur.

T.C. 5846 numaralı “Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu” gereğince, umuma açık alanlarda müzik yayını yapabilmek için, ilgili meslek birliklerine her yıl telif hakkı ödemesi yapılması gerekmektedir. Telif hakkı bedellerinin ödenmemesi durumunda, korsanlık suçu işlenmiş sayılmakta, şahıslara ya da kurumlara para cezaları ile birlikte 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezaları verilmekte, ayrıca yurt dışına çıkış yasağı gibi ek yaptırım da uygulanmaktadır. Son yıllarda kamuya açık alanlarda müzik yayın ihlallerinin tespiti için yapılan denetimler de süratle artmaktadır.

Lisans ödemeleri müzik yayını yapmaya başladığınız tarihten itibaren ilgili şahıslara ya da meslek birliklerine her yıl peşin olarak ödenir.

MÜYAP, MÜYA-BİR, MESAM, MSG, MÜYORBİR müzik yayın lisansıyla ilgili başvurulabilecek birliklerdir.

Evet. Müzik üzerinde hak sahibi olan şahıslar ya da meslek birliklerinin belirlediği bedeller ödenerek müzik yayın lisansı temin edilir. Telif hakkı ödemeleri, ilgili meslek birliklerine, bu birlikler tarafından talep edilen ödeme şekillerinde yapılır.

Kamuya açık alanlarda müzik yayını yapabilmek için eser üzerinde hak sahibi olan şahıslar ya da meslek birliklerinden alınması gereken izindir.